Sv: Om drapet på femåringen i Telemark
Opprinnelig lagt inn av allium, her.
Men å si at fars vold mot mor er en separat sak, og ikke vedkommer fars forhold til barna, det er jeg ikke med på. Lar han barna være vitne til sånt, sier det mye om omsorgsevnen hans.
Jeg sier ikke at fars vold mot mor er en seperat sak, men jeg sier til de som mener at vold er vold, uansett at det er jeg ikke enig i. Det finnes forskjellige typer vold og det er mer sannsynlig at noen typer vold ikke vil eskalere, smitte over i nye situasjoner eller relasjoner. Men det er selvfølgelig ikke noen garanti.
Selv er jeg usikker på hva jeg mener. Jeg vet at jeg ønsker bedre beskyttelse av barna enn de har i dag. Men akkurat hvordan det skal gjøres er jeg usikker på. Kanskje barna burde hatt en egen advokat i barnefordelingsaker? Slik at mor, far og hver og ett av barna hadde sin egen talsperson? Dette er bare en løs tanke. Jeg tenker også at det at man blir dømt for vold burde være uforenelig med å ha hovedomsorgen for barn. (NB! Det siste forslaget har ikke mye med vold i et forhold)
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
|