Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Bør lærere tåle å bli spyttet på?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-02-10, 12:38   #11
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Bør lærere tåle å bli spyttet på?

Opprinnelig lagt inn av rine, her.


Jeg ser jo at lærerne du sikter til gjorde noe dumt, jeg sier bare at min erfaring er at det ikke er vanlig at lærere ikke tar hensyn til vesentlig informajon om f.eks hjemmeforhold når det gjelder elever med problemer.

Om jeg vet hva som mer vanlig fremgangsmåte i norsk skole? Vet du, jeg er faktisk sikker på at jeg vet mer om det enn deg, iallfall. Du har denne ene erfaringen, jeg har mange hundre.

Poenget mitt er at disse lærerne ikke gjorde noe dumt. Det er flinke folk. Den eneste feilen de gjorde var å tro at de visste mer om forholdene rundt den ungen enn de faktisk gjorde. Deres oppfatning av hvordan ting sikkert er overalt gjorde dem blinde for å se hvordan ting faktisk var.

Du vet forøvrig minimalt om min erfaring med skoler. Den er vesentlig mer omfattende enn det du antar og jeg har aldri sagt at dette eksempelet er min personlige erfaring. Jeg har kun sagt at det er et eksempel fra virkeligheten.

  Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no