Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Er Mette-Marits klær en privatsak?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-07-13, 11:18   #20
Katta
maler
 
Katta sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2008
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.283
Blogginnlegg: 92
Katta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er Mette-Marits klær en privatsak?

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Ja, altså, jeg er ikke uenig med deg i det moralske prinsippet som du argumenterer for: At man må leve som man lærer (hvis jeg forstår deg riktig). Men akkurat denne diskusjonen går jo ikke på forbruket, det går jo på klær som blir gitt som gaver (for at Kronprinsessen skal promotere klærne, for all del). Og det tenker jeg blir en helt annen diskusjon.
Ja, selvfølgelig. Men så vidt jeg vet har det aldri vært snakk om å heve apanasjen ("lønna") på grunn av klesforbruket?

Jeg synes slike diskusjoner blir veldig vanskelige fordi at man diskuterer flere forskjellige ting samtidig. Både ting som har hendt (kronprinsessen har mottatt klær "gratis". Det vil si hun har ikke betalt for dem, men gjør i realiteten en reklamejobb for motehusene. Med tanken på tilstanden på økonomien i Italia, kan man sikkert regne det å reklamere for italienske klær som u-hjelp. ) og ting som muligens kan hende i fremtiden (at man må heve anapasjen for kongehuset her for høyt forbruk).

Hele poenget er vel at hva de kongelige velger å ha på seg, kjøpe og gjøre når de er i det offentlige rom (som faktisk er ganske store deler av tiden) ikke er noe de kan betrakte som en privatsak. De forvalter endel penger, men viktigst er det at jobbeskrivelsen er å representere Norge. Og det å representere Norge kan aldri bli en privatsak, det må gjøres på en måte som tjener landet.

__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012
Katta er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no