Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Høyre og Frp går i regjering

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-10-13, 23:34   #11
gajamor
Travelt opptatt
 
gajamor sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 6.915
Blogginnlegg: 3
gajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Høyre og Frp går i regjering

Opprinnelig lagt inn av Lille meg, her.

Eh - bare tilbake til en liten ting som stod øverst på side 4, nemlig differensiering av foreldrebetaling på SFO og i barnehage.

Jeg syns i utgangspunktet dette høres veldig positivt ut. Jeg syns det regelrett er latterlig at man som familie må tjene under 300.000 for å få lavere oppholdsbetaling. Jeg har problemer med å se at man kan overleve på under 300.000 i året i Oslo uten å være veldig heldig med boutgiftene. Jeg syns støtte til fattige familier er et ekstremt godt forslag, og er spent på hvordan dette vil gjennomføres.

Problemet er at de rødgrønne har beholdt barnehageprisen på ett fast lavt nivå, med mål om å gjøre det tilnærmet gratis på sikt. Reelt har prisen gått ned de siste årene pga inflasjon.
De borgerlige har vært tydelige på at de ønsker å slippe barnehageprisene mer fri, gi mulighet til å øke prisene.

Ved å gjøre barnehagen svært billig for alle, eller helst gratis, vil alle ha råd til barnehage uansett om man tjener 299 999 eller 300 001, og helt uten å skrive søknader. Ved å øke prisene generelt men innføre rabattordninger, vil man øke byråkratiet, gi mange barnefamilier høyere utgifter, og gi noen få familier mulighet til å søke om lavere pris.

__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07
gajamor er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no