Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Sjokkert! (Rasisme foran unger)

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-05-08, 17:59   #11
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Sjokkert!

Opprinnelig lagt inn av Embs, her.

Har jeg skrevet noe i nærheten av dette? Som jeg skrev er min motivasjon for å reagere på rasistiske utsagn at de som bruker slike ord skal se at det kan gi negative reaksjoner fra andre.

Det er mulig at de gjør det. Og jeg har oppnådd at et rasistisk utsagn ikke blir stående uimotsagt. Det er mye mer enn ingenting i min verden.

Enn du - ville du aldri reagere på andres rasistiske utsagn i offentlig rom?

Og det er din motivasjon jeg stiller spørsmålstegn ved. De skal se at det gir negative reaksjoner? Hvorfor - om ikke fordi du tror de vil endre atferd? Noe jeg altså tror de uansett ikke vil.

Jeg ville reagert dersom det gikk ut over en tilstedeværende. Og i så måte skiller jeg ikke på om folk skjeller ut noen fordi de er "svartinger" eller om de skjeller dem ut fordi bussen er forsinket.

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no