Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Når foreldre ikke kan hysje på barna sine

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-10-08, 14:06   #21
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Når foreldre ikke kan hysje på barna sine

Opprinnelig lagt inn av Lykken, her.

Jeg har ingen problemer med å si fra i sånne situasjoner, men det finnes de som er veldig sjenerte/ubekvemme i større forsamlinger og har problemer med å ta ordet høyt foran alle. Jeg tenker at foreldrene selv bør skjønne at et foreldremøte er til for at de voksne skal få informasjon, og derfor være ekstra obs på at de ikke forstyrrer mer enn nødvendig/akseptabelt. Hvis ingen hører noe, så er det vel ingen vits å sitte der heller, bortkastet tid for de som har tatt seg tid for å komme. Er det ikke helt vanlig høflighet egentlig?

Ja, du syns de bør skjønne. De bør skjønne at møtet er ment slik og sånn, de bør skjønne at du "tenker ditt", at du irriterer deg... men hvorfor kan du ikke si i fra? Som noen andre skrev - også voksne kan forstyrre. Med mobiltelefoner, med snakk seg i mellom, med løping inn og ut av rommet.

Jeg har vært på møter i jobbsammenheng hvor det første møteleder gjør er å ta fram mobiltelefonen sin og si: "Så setter jeg mobilen min på lydløs, og det ber jeg om at dere alle gjør.". Selvsagt burde alle ha skjønt, osv - men hvorfor ikke si i fra?

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no