Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Ta ungene ut fra skolen pga. sydentur?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-09-11, 19:14   #11
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Ta ungene ut fra skolen pga. sydentur?

Opprinnelig lagt inn av Dalila, her.

De oppgavene er det læreren selv som sender med, og jeg har ikke hørt at det har vært noe problem for dem jeg kjenner som tok med barna på ferie midt i året. Bare hyggelige tilbakemeldinger og lykkeønskninger har det vært fra den kanten

Jeg fikk også spørsmål om hvorfor jeg ikke kunne forholde meg til skolens ferie. Det er ene og alene pga økonomi. En reise i skoleferien koster 10 000,- for meg og gutten, mens jeg kan få det for 3000,- i den perioden vi har tenkt å reise.

Det er nettopp her problemet ligger synes jeg. At det i økende grad ser ut til at folk synes det er greit å ta ungene ut av skolen fordi de kan få billigere ferier.

Og JA, selvfølgelig finnes det unntak og det finnes familier som sårt trenger ferie, men det virker på meg som om mange mener de har fullt rett på en fin ferie hvert år som koster x antall kroner og som de kan spare mye på ved å reise utenom skoleferien. Hva hvis alle skulle tenke i slike baner?
Jeg mener økonomi alene, isolert sett, ikke burde være gyldig grunn til ferie med unntak av spesielle tilfeller der det foreligger særskille behov. Hvis det er snakk om en etterlenget og nødvendig ferie man tar seg hvert 3-4 år så er det selvfølgelig noe annet en om man bare rett og slett må til "syden" hvert eneste år og da konsekvent reiser utenom ferier for å få en billigere reise. Da bør man vel heller reise når man har råd og kanskje ikke så ofte?

Jeg er veldig frustert over dyre priser i ferier og det er faktisk hovedgrunnen til at vi ikke reiser bort i høstferien i år. Skulle gjerne men det er dyrt, akkurat som i vinterferien har jeg nettopp funnet ut, så da blir det ikke noe Anfi del Mar på vesla til vinters. Skulle ikke falle meg inn å spørre etter fri en alternativ uke for å spare penger og dermed få råd til å reise.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)

Sist redigert av Lisa : 14-09-11 kl 19:32.
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no