Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Flørtende kvinner er selv skyld i voldtekt (Aftenbladet)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-04-07, 22:47   #14
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Flørtende kvinner er selv skyld i voldtekt (Aftenbladet)

Opprinnelig lagt inn av Claire, her.

Du har misforstått fullstendig hva jeg prøver å si.

Sier du det? Ok, da må jeg prøve bedre da.

Du skrev:
"Og etter mitt vett så er det det som er hårreisende - en skogg med mannfolk mener faktisk at kvinner kan klandre seg selv for at de blir voldtatt!"

Jeg er enig i at det hadde vært hårreisende om de hadde ment akkurat dette. Og for meg så virker det som at du mener at når man bruker ordet "ansvarlig" så er det ingen andre tolkninger enn at kvinnen dermed har skyld.

Jeg tror ikke at de fleste menn mener at kvinner kan klandre seg selv for at de blir voldtatt. Dette fordi mange har en annen oppfatning av ordet "ansvarlig". Jeg tror at mange oppfatter spørsmålet mer sånn "bør kvinner unngå å ha risikofylt adferd?" Og det blir jo noe annet, og litt bedre synes jeg da.

For sikkerhets skyld: vi driver og diskuterer om spørreundersøkelsen er representativ for menns meninger?
For jeg tror nok virkelig at du og jeg har nøyaktig samme meninger når det gjelder dette å legge skyld på offeret. Vi har også samme oppfatning av ordet ansvarlig og jeg mener også at kvinnen er aldri ansvarlig dersom hun blir voldtatt. En kvinne har rett til å bevege seg fritt, med de klærne hun ønsker i den tilstand hun ønsker uten at det er hennes skyld dersom noe skjer henne. Jeg mener ikke en gang at kvinner skal unngå å gjøre "farlige" ting jeg. Det er for liten risiko at noe skal skje til at man kan forlange at man skal ta forholdsregler.

Om vi fortsatt misforstår hverandre så er det din tur til å prøve.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:16.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no