Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Lærerstreiken

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-09-22, 12:44   #11
Lille meg
ihuga feminist
 
Lille meg sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.799
Lille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lærerstreiken

Opprinnelig lagt inn av Input, her.

Jeg er ikke udelt positiv til mer digitalisering, verken som lærer eller forelder. Flipped classroom er en fantastisk mulighet hvis man bruker det riktig, men det er også greit å være bevisst på at det innebærer at jeg gjør jobben min to ganger og får betalt for én. Jeg bruker mye MYE men har full forståelse for at ikke alle lærere orker/vil/kan det.

Med den muligheten det ligger i å digitalisere opplæring, så tenker jeg at det burde være mulig å opprette en form for databank hvor de som er aller flinkest til å lære bort, lager opplæringsmateriale. Dette materialet kan elevene få tilgang til (både på skolen og hjemmefra), og så kan læreren brukes til å gi individuell hjelp til hver enkelt elev.

Jeg kan ikke forstå hvorfor hver enkelt lærer skal lage sitt digitale opplegg. Det burde da vært bedre å ha mange forskjellige opplegg tilgjengelig, slik at opplegget kan tilpasses forskjellige måter å lære på?

__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
Lille meg er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:04.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no