Sv: Re: Sv: Re: Sv: Har noen laget denne siden på bøff, eller har det bikket helt ove
Opprinnelig lagt inn av lil'c, her.
Har du aldri hørt om, og sett eksempler på lærere som ikke nødvendigvis følger den?
På den lokale skolen her ble det klaget inn en lærer bla. fordi han forkynte for elevene. Sin egen kristne tro ja. Og det var i KRL-timene.
På en skole jeg gikk var det ikke livssyns undervisning, kunn kristendom, men da var det mange av oss elevene som streiket, og foreldrene klaget. Og vips ble det oprettet en livssyns klasse. Som ble undervist av den eneste læreren på den skolen som ikke var kristen, han var humanetiker. Så det ble nærmere humanisme undervisning.
Jo, jeg vil se det kommer ann på læreren.
Som i alle andre fag.
Syntes du er litt på tur nå altså...
Man kan aldri garantere for noe som helt i NOEN fag og det sier du jo selv også. Er du mer redd for at en lærer lar sin egen tro skinne igjennom enn at hun lærer engelsk skikkelig, eller lærer seg å lese og skrive?
Jeg ser ikke helt problematikken her. Du kan ha KJEMPEflaks med KRL-læreren og superuflaks med gymlæreren. Det er jo rent lotteri. Vi kan ikke slutte med fagene fordi en og annen lærer ikke gjør jobben sin 100% korrekt.
|