Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Ambulanse nektet å ta med seg voldsoffer (VG)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-08-07, 09:08   #11
Røverdatter
Borte
 
Røverdatter sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.706
Blogginnlegg: 278
Røverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme omRøverdatter har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ambulanse nektet ta med seg voldsoffer (VG)

Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.

Dette dreier seg strengt tatt ikke om å forsvare en person pga tilhørighet til en yrkesgruppe, det dreier seg om at man fordi man er på innsiden har mer inngående kjennskap til hvordan ting fungerer og ikke sluker rått alt skandalepressen skriver.

Før det i det hele tatt forelå noen faktaopplysninger i denne saken hadde mange her på forumet allerede stemplet ambulansepersonellet som rasister, og frem til nå kan jeg ikke se at det har blitt fremlagt bevis for noen som helst form for rasistisk oppførsel fra deres side.

Jeg har ikke noe problem med å sette fingeren på kritikkverdige forhold ved måten denne pasienten har blitt behandlet på, det jeg reagerer på er måten man forhåndsdømmer ambulansepersonellet basert på sensasjonsoppslag.

Dette syns jeg blir drøyt. Det er faktisk mange personer på "innsiden" som du kaller det som også var tidlig ute med å peke på rasisme. Og nå konkluderer fylkeslegen (som jeg antar har mer innsidekunnskap enn til og med selveste deg, Skremmern) med at hendelsen hadde rasistiske overtoner. Dessuten var hele pressen involvert på et svært tidlig tidspunkt og ikke bare skandalepressen.

Det er ikke bare du som kjenner dette miljøet (Ullevål AMK) eller deler av det fra innsiden. For mange er ikke hendelsen en overraskelse såvidt jeg vet.

__________________
Vesla (02) og Lillesøster (09)

Er du alt for redd for døden, blir du redd for livet og
Freedom's just another word for nothing left to lose
Røverdatter er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no