Sv: Barnehageansatte og kurs i påkledning?
Opprinnelig lagt inn av KlaraKu, her.
Hvor mange har ikke tatt opp babyen sin fra voksiposen og oppdaget at den lille var svett og varm?
Jeg synes den holdningen enkelte har til barnehage og personalet som jobber der er både nedlatende og arrogant!
"De derre såkalte pedagogene som ikke kan noen ting"
Jeg tror faktisk de fleste av personalet gjør en bra jobb!
Jeg har aldri tatt opp en svett baby fra voksiposen! Når man har riktig påkledning så skjer nemlig ikke det. 
Er jeg blant "enkelte"? Det hadde vært greit om du rettet skytsen litt mer treffsikkert sånn at de rette "enkelte" har mulighet til å ta det til seg. Eller la være.
Opprinnelig lagt inn av KlaraKu, her.
Det er faktisk ikke så lett til enhver tid å huske alle beskjeder/ meninger foreldrene til 20 barn kommer med ang påkledning, mat osv.
Tror personalet konsentrerer seg om det viktigste, feks allergier ol. Så får heller mor bli litt irritert over ullsokker i skoene i stedet for ullvangsokkene hun nevnte til en på avdelinga på morgenen. Hva er viktigst liksom?
Det bør da ikke være noen enten-eller her? Det er fullt mulig å klare å håndtere både allergier og fornuftig påkledning.
Nå forutsetter jeg at foreldre har ønsket påkledning tilgjengelig, samt at de har gitt beskjed.
__________________
In vino veritas
|