Sv: Skal man ta hensyn til alle allergikere?
Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.
Når det er sagt, synes jeg virkelig ikke at Tito fremstår som egoistisk, ei heller måper jeg av det hun skriver. Hun tar hensyn, ja, og er villig til å ta hensyn når hun blir gjort oppmerksom på noe, også etter å ha lest denne tråden (f.eks. kutte parfyme på fly). Men at hun beholder enkelte av vanene sine selv etter denne tråden er vel bare forståelig. Det kommer jeg også til å gjøre (som å fortsette med Head and Shoulder).
Opprinnelig lagt inn av ullmor, her.
Det som forundrer meg er hvor personlig dette blir vinklet. Slik jeg forstår Tito forsøker hun å diskutere på generelt grunnlag. Dette er vel ikke en personlig tråd om hvordan FP-ere kan hjelpe Skvetten? Slik har det vært i andre situasjoner også, hvis man ikke understreker alt man gjør selv, men diskuterer ut fra et prinsipp eller et ideal så blir det ofte oppfattet som ansvarsfraskrivelse og egoisme. De standpunktene man fremmer eller forsøker å skape debatt rundt blir koplet opp mot handling. Når jeg sier at det går en grense et sted tolker noen det som at jeg ikke tar hensyn til allergikere og ikke har noen erfaringer på det selv. Kan man ikke diskutere uten at ens personlige valg må belyses? Hvorfor trekker noen slutninger fra noen overordnede diskusjoner til praktiske handlinger?
Fullstendig enig i det som ble skrevet over her.
Er det nødvendig å polarisere debatter på denne måten? Må det være alt eller ingenting? De som ikke umiddelbart gjør om på alle egenpleievanene sine svartmales på en infantil måte?
Å bli gjort oppmerksom på hvor plagsomt/farlig parfyme i lukkede rom kan være er en Bra Ting - og alle som har deltatt i denne debatten er helt enig i dette. So far, so good, eller hva?
Nei. Ikke bra nok. Tito kommer nemlig til å fortsette å vaske håret sitt med vanlig sjampo og sånn. Da må vi hente fram FP-gapestokken asap.
My gådd.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|